Syyskuun jäsenkirje on ilmestynyt, lue tästä!

12.9.2022

Syyskuu 2022


Puheenjohtajan tervehdys

Hyvä Keski-Suomen lääkäriyhdistyksen jäsen!


Lämmin, aina liian lyhyeltä tuntuva kesä takana ja on aika valmistautua syksyyn ja sen aktiviteetteihin. Yhdistyksemme hallitus keikautti tänä vuonna vuosijuhlan uuteen ajankohtaan lähemmäs virallista KSLY:n synttäripäivää. Sitä juhlimme piakkoin Vesilinnassa fiinisti pukeutuen, maittavasta ruoasta nauttien ja musiikin tahtiin tanssien tai fiilistellen sekä iloisesti rupatellen. Varaa paikkasi ilmoittautumalla.

Marraskuussa syvennymme Sote-uudistukseen, jonka toteutuminen on lähempänä kuin koskaan. Onko lääkärikunta mukana tässä vuosisadan uudistuksen toteutumisessa vai vain viattomana sivusta seuraajana?

Joulukuussa vietämme jo perinteeksi muodostunutta glögi-iltaa Toivolan Vanhalla Pihalla.

Tarkemmat tiedot tilaisuuksista tässä kirjeessä, yhdistyksen sivuilla ja facebookissa.

Tervetuloa tilaisuuksiin!


Terveisin pj Kimmo


Vuosijuhla la 8.10.22 klo 18 Cafe & Restaurant Vesilinnassa


Tervetuloa lauantaina 8.10.22 klo 18 Vesilinnaan, Ihantolantie 5, Jyväskylä. Kutsuttuja ovat KSLY:n ja NLY:n jäsenet avec. Tarjolla herkullista ruokaa, juomaa, musiikkia, tanssia, seurustelua. Ilmoittautuminen viimeistään 26.9.22 sihteerille, kirsi.timonen@fimnet.fi. – tietona osallistujien nimet ja mahdollisen erityisruokavalion tarve.

Illalliskortti on kaikilta osallistujilta 50 €, niin jäseneltä kuin aveciltakin. Se maksetaan ennen tilaisuutta KLSY:n tilille NORDEA FI 21 1045 3000 1673 52, viitenumeroa 2011. Jos maksu on yrityksen nimissä, viitteeksi jäsenen nimi.


Pukukoodi: juhlava - ei mitään tiukkaa koodia, tärkeintä että itse viihtyy.


Tulevia tapahtumia

Marraskuussa on tarkoitus järjestää SOTE-aiheinen info-/keskustelutilaisuus.

Glögitilaisuus on joulukuun 13. päivä klo 18.30 alkaen Toivolan vanhan pihan ravintola Pajassa.


Syysterveisin,


Kirsi Timonen

yhdistyksen sihteeri

kirsi.timonen@fimnet.fi